Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Pielęgniarki

Aktualny numer

  • Prawo
    Upskirting – niełatwa kwalifikacja prawna
    Upskirting oznacza fotografowanie lub filmowanie – pod spódnicą lub kiltem – zarówno okolic krocza, bielizny, a nawet genitaliów (Szkoci tradycyjnie pod kiltem nie noszą bielizny). Takie zdjęcia są wykonywane bez zgody i wiedzy osoby fotografowanej i nierzadko umieszczane w sieci lub rozpowszechniane w inny sposób.
  • Pamięć
    Hołd dla policyjnych komandosów
    W tym roku minęła 21. rocznica tragicznych wydarzeń w Magdalence, w wyniku których poległo dwóch funkcjonariuszy Policji. Pamięć o nich trwa nie tylko w szeregach kontrterrorystów.
  • Profilaktyka
    Złote Blachy 2023
    Koalicja Antypiracka już po raz 22. nagrodziła najbardziej zasłużone jednostki Policji w walce ujawniania i zwalczania naruszeń praw własności intelektualnej i przemysłowej. Uroczysta gala odbyła się 13 marca br. w siedzibie Komendy Głównej Policji przy ul. Orkana w Warszawie. W wydarzeniu wzięli udział szef polskiej Policji insp. Marek Boroń oraz gość specjalny Magdalena Schejbal – aktorka teatralna i telewizyjna reprezentująca środowisko artystów polskich.
  • Tylko służba
    Zapamiętacie ten dzień
    Są spięci, zdenerwowani. Oczy płoną, ale starają się zachować spokój. Czeka ich dzień, a może i noc walki o ciekawszą i lepiej płatną służbę. Z policjantów prewencji czy drogówki mogą stać się kontrterrorystami. Tylko muszą przejść ten piekielny test…
  • Historia
    Policyjne kalendarium
    Przyczepki motocyklowe dwuosobowe, tak skonstruowane, iż policjanci siedzą do siebie plecami. Daje to niewątpliwą korzyść, albowiem taki sposób usadowienia policjantów pozwala im na wcale wygodne w każdym kierunku obserwowanie drogi, ulicy i sprzyja szczególnie w tych akcjach, gdy specjalną uwagę należy zwracać na zabezpieczenie tyłów lub obserwację przebytego już terenu
  • Profilaktyka
    Walka z hańbą XXI wieku
    Fakt, że do tej pory istnieje na świecie niewolnictwo, marnie świadczy o kondycji współczesnych społeczeństw. Problem nie dotyczy tylko tzw. krajów trzeciego świata i tych rejonów globu, gdzie kobiety nie mają żadnych praw. Niestety rynkiem, który czeka na niewolników XXI wieku, są tzw. kraje rozwinięte.

Archiwum