KPP Żary

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Policjan, który mi pomógł
Lubuska Niebieska Tarcza Wobec Przemocy
rasizm
Stop agresji drogowej
niebieska linia
informator dla turystów
obsługa osób uprawnionych-tłumacz języka migowego
Ku przestrodze

Polecamy

Ruch drogowy

 1. ,, Bus i Truck” w powiecie żarskim

  Policjanci żarskiego ruchu drogowego przeprowadzili działania pn. ,,Bus i Truck”. Podczas akcji sprawdzali m.in. stan techniczny pojazdów, to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wśród kontrolowanych, wszyscy byli trzeźwi.

 2. Z przedszkolakami o odblaskach

  Policjanci żarskiej drogówki spotkali się z przedszkolakami. Uczyli, jak przejść bezpiecznie na drugą stronę drogi oraz mówili o ważnej roli odblasków.

 3. Pierwszy dzień z odblaskami

  Policjanci z żarskiej jednostki rozpoczęli działania pn. ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Kontrolują rejon szkół, przypominają o zasadach bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły i domu. Dzisiaj / 01.09/ rozdawali dzieciom odblaski, które poprawiają widoczność, zachęcając jednocześnie do ich noszenia.

 4. ,,Bezpieczne Ferie 2016 r.” w powiecie żarskim

  Policjanci podczas ferii spotykają się z dziećmi i rozmawiają o bezpieczeństwie. Główny temat prowadzonych pogadanek to bezpieczeństwo podczas zimowych zabaw.

 5. Weekend na drogach

  Nietrzeźwi, na zakazie i z nadmierną prędkością. Żarska drogówka w miniony weekend zatrzymała, aż 10 kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego

 6. Z niedozwoloną prędkością

  44 skontrolowane pojazdy, 24 mandaty karne, jedno zatrzymane prawo jazdy, to wynik działań prewencyjnych prowadzonych w sobotę (5.09) przez żarską drogówkę.

 7. W trosce o bezpieczeństwo na drodze

  Jak co roku, pierwszego września w dniu, kiedy po długiej przerwie wakacyjnej dzieci wyruszyły do szkół, żarska policja podjęła wzmożone działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”.